Haber

Biparjoy Kasırgasında 150 bin kişi tahliye edildi

– Biparjoy Kasırgasında 150 bin kişi tahliye edildi

İSLAMABAD – Pakistan ve Hindistan’ı vurması beklenen Biparjoy Kasırgası’nda tahliye edilen insan sayısı 150 bini geçti.

Hindistan ve Pakistan’ı vurması beklenen Binparjoy Kasırgası öncesi önlemler artırılıyor. Kasırganın en çok Hindistan’ın Gujarat eyaleti ile Pakistan’ın Sindh eyaletini vurması beklenirken, her iki ülkede de 150 binden fazla kişi tahliye edildi.

Pakistanlı yetkililer, ülkenin güneydoğusundaki kıyı bölgelerinde yaşayan 100 bin kişinin tahliye edildiğini ve bölgedeki okullarda 75 yardım kampı kurulduğunu söyledi. Pakistan İklim Değişikliği Bakanı Sherry Rehman, Karaçi’de 20 milyondan fazla insanın yaşadığını belirterek, olası bir tehdide karşı tüm önlemlerin alındığını belirtti. Meteorologlar ise kasırganın rüzgar hızının saatte 135-150 kilometreyi bulabileceğini belirterek, kıyı kesimlerinde yüksek gelgitlerin yaşanabileceğini belirtti.

Hindistan’ın Gujarat eyaletinde kıyı kesimlerinde yaşayan 67 bin kişinin tahliye edildiği açıklandı. Bölgede tren seferlerinin durdurulduğu, 6 milli kurtarma ekibinin kritik noktalarda olduğu ve balıkçılık faaliyetlerinin iptal edildiği açıklandı.

Hindistan’da şiddetli yağışlarda 7 kişi öldü

Öte yandan son günlerde Hindistan’da etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle en az 7 kişi hayatını kaybetti. 2 çocuğun duvarın çökmesi sonucu, 1 kadının da motosikletle seyahat ederken ağaca düşerek hayatını kaybettiği açıklandı.

haberadilcevaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu