Haber

Hatay’da İnegöl Belediyesi

İnegöl Belediyesi, depremden önemli ölçüde etkilenen Hatay’da afet bölgesine gönderdiği makine, teçhizat ve çalışanları ile rutin servislerin sürdürülmesini pekiştiriyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremde 11 ilde önemli tahribatlar meydana geldi. Depremden en çok etkilenen illerden biri de Hatay oldu. İnegöl Belediyesi depremin ardından bölgeye gönderdiği makine, teçhizat ve çalışanları ile kentte rutin hizmetler veriyor. Bu çalışmalar kapsamında İnegöl Belediyesi bugün Hatay’da; Hatay’ın İskenderun ilçesindeki Temizlik Müdürlüğü koordinasyonunda 2 çöp kamyonu ve 6 işçisi ile İskenderun il merkezine bağlı Bekbele Mahallesi’nde çöp toplama ve temizlik faaliyeti gerçekleştirdi.

GÜCÜMÜZLE HER ALANDA TEMEL SAĞLIYORUZ

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Depremden bu yana bölgeye elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışıyoruz. Bir yanda arama kurtarma çalışmaları, bir yanda yemek tırımız her gün 11 bin kişiye yemek ulaştırıyor, bir yanda çadır kentlerin oluşturulması, bir yanda yapıların hasar tespit çalışmaları devam ediyor. , aynı zamanda bölgede rutin belediye hizmetleri devam etmelidir. Özellikle saflık değerlidir. Hayat Devam Ediyor. Ekiplerimiz ayrıca sarsıntı bölgesindeki her alanda ellerinden gelenin en iyisini yaptılar.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

 

haberakseki.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu