Haber

Çin ve Malezya Dışişleri Bakanları İkili İlişkileri Görüştü

PEKİN, 15 Aralık (Xinhua) — Çin Devlet Müşaviri ve Dışişleri Bakanı Wang Yi, Çarşamba günü Malezya Dışişleri Bakanı Zambry Abdul Kadir ile görüntülü görüşme gerçekleştirdi.

Aynı zamanda Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Siyasi Ofisi Üyesi olan Wang, Çin ve Malezya’nın iyi dostlar ve ortaklar olduğunu kaydetti ve Çin’in Malezya’nın yeni hükümetiyle işbirliğini ilerletmek için çalışmaya hazır olduğunu söyledi. dostluk ve işbirliğini derinleştirmek.

Wang; 2023 yılında Çin-Malezya kapsamlı stratejik ortaklığının kuruluşunun 10. yıl dönümü ve 2024 yılında Çin ile Malezya arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 50. yıl dönümü vesilesiyle Çin, bir Çin-Malezya inşası için doğru ortak çabayı ortaya koyacaktır. Ortak bir geleceğe sahip Malezya topluluğu, ikili çıkarları. yeni bir düzeye taşımaya ve bölgesel barış, istikrar ve refahı ortaklaşa savunmaya hazır olduğunu ifade etti.

Zambry, Çin’i 20. ÇKP Ulusal Kongresi’nin başarısından dolayı tebrik etti.

İki halk arasındaki klasik dostluğa ve iki ülke arasındaki karşılıklı saygı ve karşılıklı inanca övgüde bulunan Zambry, Malezya’nın yeni hükümetinin üst düzey alışverişleri güçlendirmek ve çeşitli alanlarda işbirliğini derinleştirmek için Çin ile çalışmaya istekli olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu